Wydawnictwo Galaktyka sponsorem Ultramaratonu Babia Góra 2021

Miło nam poinformować, że sponsorem 8. Ultramaratonu Babia Góra zostało Wydawnictwo Galaktyka, które ufundowało nagrody dla najszybszych Zawodników i Zawodniczek biegów Ultramaratonu Babia Góra w postaci książek „Pod górę. Trening dla biegaczy i skitourowców”.

„Pod górę. Trening dla biegaczy i skitourowców” to nowość w ofercie Wydawnictwa Galaktyka, której autorami są trzej niezwykli sportowcy: Steve House, Scott Johnston oraz Kilian Jornet. Książkę przetłumaczył biegacz górski – Piotr Pazdej, który wystartował w naszym Sky Marathonie Babia Góra w 2014, 2015 i 2016 roku.

„Pod górę” to absolutnie wyjątkowe kompendium dla biegaczy górskich, ultramaratończyków oraz skialpinistów. Porady w nim zawarte wynikają nie tylko z wieloletniego doświadczenia w szybkim poruszaniu się w trudnym terenie, ale też z wiedzy o tym, co nauka mówi o funkcjonowaniu ludzkiego organizmu.

Ta książka to coś więcej niż tylko rzetelna wiedza, dzięki której każdy może nauczyć się efektywniej trenować i osiągnąć najwyższą formę – to także wspaniałe źródło motywacji, odkrywające przed czytelnikiem fascynujący świat górskich sportów wytrzymałościowych.

W „Pod górę” można znaleźć m.in.:
🔸 szczegółowe informacje na temat fizjologicznych podstaw treningu wytrzymałościowego,
🔸 praktyczną wiedzę dotyczącą metodologii treningu wytrzymałościowego,
🔸 skuteczne sposoby grupowania poszczególnych elementów planu treningowego,
🔸 informacje o prawidłowym sposobie przechodzenia od budowania wydolności tlenowej do osiągania założonego poziomu wytrzymałości tempowej,
🔸 przykłady gotowych planów treningowych oraz sugestie dotyczące sporządzania własnego zindywidualizowanego programu.

Książkę można zakupić na stronie Wydawnictwa Galaktyka: https://www.galaktyka.com.pl/