• Obserwuj nas:
Ultramaraton 3 x Babia Góra
Lista startowa

UWAGA! Wysyłając zgłoszenie wyrażasz zgodę na opublikowanie niektórych danych na liście startowej i na liście wyników. Opublikowane zostaną następujące dane: imię, nazwisko, nazwa zespołu, miasto, rok urodzenia. Inne informacje nie będą publikowane.

Lista startowa
Wkrótce podamy datę uruchomienia zapisów na edycję 2019.
Informacje Ultramaraton 3 x Babia Góra
TERMIN, MIEJSCE I BIURO ZAWODÓW

Termin i miejsce:
8 czerwca 2019 r. – START godzina 3:00
Zawoja (woj. małopolskie)

Biuro zawodów:
Ośrodek Turystyczno-Narciarski Mosorny Groń w Zawoi (Zawoja 2525)

7 czerwca 2019 r.

18:00 – Otwarcie Biura Zawodów. Odbiór pakietów startowych przez zawodników 1xBabia, 3xBabia i 6xBabia.

22:00 – Zamknięcie Biura Zawodów.

8 czerwca 2019 r.

2:00 – Rozpoczęcie przyjmowania depozytów 3xBabia i 6xBabia.

2:50 – Koniec przyjmowania depozytów.

2:58 – Słowo pokrzepienia 🙂

3:00 – START 3xBabia i 6xBabia.

 

Zapisy

Wkrótce podamy datę uruchomienia zapisów na edycję 2019.

W dniu zawodów nie ma możliwości zapisów.

Limit miejsc

Limit miejsc: 100 osób

Po osiągnięciu limitu miejsc rejestracja na bieg zostanie wstrzymana. Od momentu wstrzymania rejestracji osoby, które nie opłaciły startu będą miały termin 7 dni na uiszczenie opłaty startowej. Osoby, które po tym terminie nie dokonają wpłat zostaną usunięte z listy uczestników, a zapisy zostaną ponownie wznowione.

Biegi kwalifikacyjne

Ze względu na limity czasu, przewyższenie profilu trasy, wymagający teren górski oraz zmienne warunki pogodowe niezbędne jest wcześniejsze doświadczenie biegowe na trasach 1,3,4,5,6xBabia Góra.

Bieg dla tych, którzy:
– uczestniczyli w biegach 4,5,6xBabia Góra w latach 2014-2018
– ukończyli bieg 3xBabia Góra w latach 2014-2018
– ukończyli bieg 1xBabia Góra w latach 2014-2018

Podczas rejestracji w formularzu zapisów należy podać bezpośredni link do strony z wynikami biegu kwalifikacyjnego (dotyczy to powyższych biegów). Zgłoszenia z brakiem bezpośredniego linku do wyników będą uznawane za nieprawidłowe i zostaną usunięte.

Doświadczonych zawodników, którzy nie startowali wcześniej w powyższych biegach, prosimy o przesłanie e-mailem informacji o ukończonych biegach górskich o zbliżonym przewyższeniu do trasy 3xBabia Góra. Wymagamy ukończenia min. jednego biegu górskiego o przewyższeniu profilu trasy min. +4000 m. W mailu prosimy o podanie nazwy biegu, liczby przewyższenia trasy z podziałem na +/-, linku do strony biegu oraz linku do wyników.

Po otrzymaniu kwalifikacji e-mailem zawodnik wypełnia formularz zapisów i dokonuje wpłaty.

Opłata startowa

Opłata za bieg wynosi  200 zł/ 240 zł/ 280 zł w zależności od terminu zapłaty do 28 lutego/do 30 kwietnia/do 31 maja 2019 roku. Opłata startowa zawiera opłatę dla Babiogórskiego Parku Narodowego w kwocie 20 zł.

Kwotę opłaty startowej należy przelać na konto:

“Kozica” Fundacja Biegów Górskich
Ul. Rakowicka 1
31-511 Kraków
Nr rachunku (mBank): 21114020040000340276571524

kod BIC/SWIFT mBanku: BREXPLPWMBK

W tytule przelewu prosimy wpisać imię i nazwisko, wybrany dystans oraz numer płatności wygenerowanej podczas zapisów.

Zwroty opłaty startowej:
– przy rezygnacji ze startu do 31 stycznia 2019 r. zwrócona zostanie pełna wpłacona kwota opłaty startowej,
– przy rezygnacji ze startu w terminie od 1 lutego do 31 marca 2019 r. zwrócone zostanie 50% wpłaconej kwoty opłaty startowej.

Istnieje możliwość przekazania opłaty startowej innej osobie. Zmiany są możliwe do 31 maja 2019 r. po wcześniejszym dostarczeniu danych tej osoby (należy przysłać wszystkie informacje, które są zawarte w formularzu zapisów). Osoba, której ma być przekazany pakiet startowy, musi spełniać wymogi kwalifikacyjne.

Bieg odbędzie się bez względu na warunki atmosferyczne.

W ramach opłaty startowej zawodnik ma zapewniony

– start w zawodach

– wstęp na teren Babiogórskiego Parku Narodowego

– zabezpieczenie medyczne i GOPR

– pakiet startowy

– zabezpieczenie i oznaczenie trasy

– punkty żywieniowe

– transport depozytu

– posiłek regeneracyjny po biegu

– elektroniczny pomiar czasu

– pamiątkowy medal dla osób, które ukończą bieg

– możliwość wzięcia prysznicu po biegu

Pakiet startowy

Pakiet startowy zawiera:

– pamiątkową chustę wielofunkcyjną z grafiką Ultramaratonu Babia Góra

– numer startowy

– mapę biegu

– worek na depozyt

– będziemy informować co jeszcze znajdzie się w pakiecie startowym 🙂

 

Limity czasu

Aby zostać sklasyfikowanym trzeba ukończyć bieg w czasie krótszym niż 17 h. Na trasie umieszczone będą 2 punkty kontrolne, na których należy zmieścić się w wyznaczonym limicie:

punkt 1 – B2 (Babia Góra 2):  8 h

punkt 2 – Markowe Szczawiny: 15h 30 min – limit dla UM3xBG. Dla zawodników, którzy jeszcze nie wbiegli na Babią Górę Percią Akademików. Koniec Biegu.

Przekroczenie limitu czasu uniemożliwia kontynuację biegu, zawodnik oddaje numer startowy sędziemu i kończy udział w zawodach.

W przypadku podjęcia decyzji o zakończeniu biegu, zawodnik zobowiązany jest oddać numer startowy na najbliższym punkcie lub przesłać sms-em informację o rezygnacji z dalszego udziału w biegu na numer podany przez organizatora w komunikacie startowym. W przeciwnym przypadku organizator może obciążyć zawodnika kosztami przeprowadzenia nieuzasadnionej akcji ratunkowej.

Punkty żywieniowe

Na trasie będą rozmieszczone 3 punkty żywieniowe:

P1 – ok. 27,5 km (bufet+depozyt)

P2 – ok. 36 km

P3 – ok. 49 km (bufet+depozyt)

Wyposażenie obowiązkowe zawodników

– czołówka z bateriami

– włączony i naładowany telefon komórkowy  (z roamingiem)

– dowód osobisty lub ważny paszport

– folia NRC o wymiarach przynajmniej 140 x 200 cm

– czapka, opaska lub chusta wielofunkcyjna

– kurtka wiatroodporna

– rękawiczki

– kubek minimum 150ml lub inny pojemnik na wodę lub napój (na bufetach brak kubków jednorazowych)

– mapa trasy – dostarczona w pakiecie startowym

– numer startowy podczas biegu ma być zawsze dobrze widoczny z przodu

Wyposażenie obowiązkowe będzie sprawdzane przy odbiorze pakietu startowego, na trasie oraz na mecie. Za każdy brakujący element wyposażenia obowiązkowego podczas startu będzie naliczana kara czasowa: 30 minut.

Depozyt

Przed biegiem każdy zawodnik będzie mógł przekazać depozyt, z którego będzie mógł skorzystać w P1 (ok. 27,5 km) oraz P3 (ok. 49 km).

Oznaczenie trasy

Trasa będzie oznaczona biało-czerwonymi taśmami. Dodatkowo na odcinakach poza szlakami i w punktach newralgicznych będą umieszczone czarne strzałki na pomarańczowym tle. Na odcinku nocnym oznaczenia będą odblaskowe. Trasa biegu będzie zaznaczona na dołączonej mapie biegu.

Zasady klasyfikacji

Zawodnicy są umieszczani na liście wyników zgodnie z kolejnością na mecie.

Zawodnicy, którzy nie wbiegli na szczyt wymaganą ilość razy są umieszczani na liście według ilości “wbiegnięć” i następnie według czasu na mecie.

Zawodnicy, którzy nie dobiegli do mety umieszczani są na liście wyników po zawodnikach którzy do mety dobiegli według kolejności na szczycie.

Klasyfikowani w głównej klasyfikacji są tylko zawodnicy, którzy przebiegli całą trasę ukończyli bieg w wymaganym limicie czasu.

Zawodnicy, którzy przerwali bieg zostają zdyskwalifikowani (DNF).

Zawodnicy, którzy nie dotarli do mety w czasie pomiaru czasu (18h – 60 min dłużej niż limit czasu) zostają zdyskwalifikowani (DNF).

Zawodnicy, którzy dotarli do mety po limicie czasu (po limicie czasu pomiar czasu będzie prowadzony jeszcze przez 60 min) a przed zakończeniem pomiaru czasu lub bez zaliczenia całej trasy będą poza klasyfikacją (NC).

Nagrody i trofea

OPEN KOBIET I MĘŻCZYZN

Nagradzanych będzie 5 pierwszych miejsc OPEN w kategorii Kobiet i Mężczyzn.

Każdy uczestnik, który ukończy bieg w wyznaczonym czasie otrzyma pamiątkowy medal.

Ubezpieczenie

Uczestnicy biegów biorą w nich udział na własną odpowiedzialność. Zawodnicy ubezpieczają się we własnym zakresie od następstw nieszczęśliwych wypadków. Zaleca się ubezpieczenie obejmujące akcję ratunkową po słowackiej stronie Babiej Góry, rozszerzone o udział w zawodach w okresie 8 i 9 czerwca 2019 r.

Punkty kwalifikacyjne do innych biegów:

Punkty ITRA: (w trakcie ewaluacji)

ITRA mountain level:

Ultra-Trail du Mont-Blanc:

Noclegi
Polityka prywatności

Administratorem danych osobowych przekazanych podczas rejestracji na zawody Ultramaraton 3xBabia Góra jest „Kozica” Fundacja Biegów Górskich z siedzibą w Krakowie przy ul. Rakowickiej 1, o numerze KRS 0000647720. Dane osobowe przekazane Fundacji Biegów Górskich „Kozica” będą wykorzystywane wyłącznie w zakresie niezbędnym do świadczenia usług związanych z działalnością Fundacji, czyli organizacji biegów górskich.

Każdej osobie, której dane są przetwarzane przysługuje prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania. Kontakt: [email protected]

Trasa

Ok. 70 km i +5000 m przewyższenia. Zaczynamy w okolicy wyciągu Mosorny Groń i przez Przełęcz Krowiarki przebiegamy na południowe zbocze Babiej Góry. Przed pierwszym podbiegiem na szczyt czeka nas „dzika” część trasy. Leśne zbiegi poza ścieżkami, przez wąwozy i strumienie są bardzo trudne technicznie, ale dostarczają niezapomnianych wrażeń. To rozgrzewka przed dwoma trudnymi podbiegami. 4; 3,4 km każdy  po ok. 800 m przewyższenia. Za każdym razem zawodnicy po wbiegnięciu na szczyt zbiegają tą samą drogą (pamiętaj – pozdrów zawodnika, który dopiero się wspina:). Na północną stronę masywu Babiej Góry przebiegamy przez Małą Babią i okrężną drogą dobiegamy do Markowych Szczawin. Ostatni podbieg – Perć Akademików. Wracamy przez Markowe w kierunku wyciągu na Mosorny Groń. Po przekroczeniu drogi runda honorowa i … META!

Mapa z profilem trasy z pakietu startowego >> (PDF)

Legenda do mapy:

– B1, B2, B3 – szczyt Babiej Góry
– P1, P2, P3 – punkty odżywcze
– Numery od 10 do 27 – punkty orientacyjne w terenie

 

 

Pobierz trasę

 

 

Przebiegi tras biegów z odległościami i przewyższeniami
Wkrótce podamy datę uruchomienia zapisów na edycję 2019.
Zarejestruj się
Sponsorzy
Partnerzy i media