Ultramaraton Babia Góra 2020 – ważne informacje!

Drogie Uczestniczki oraz Uczestnicy Ultramaratonu Babia Góra 2020.

Poinformowaliśmy Was ostatnio, że otrzymaliśmy od Dyrekcji Babiogórskiego Parku Narodowego zgodę na przeprowadzenie 7. Ultramaratonu Babia Góra w dniu 8 sierpnia 2020 r. Mamy nadzieję, że w tym nowym terminie będziemy mogli bezpiecznie zorganizować zawody.

Zdajemy sobie sprawę, że termin sierpniowy może Wam nie odpowiadać z różnych względów, dlatego osobom, które nie będą mogły wystartować 8 sierpnia 2020 r. chcielibyśmy zaproponować następujące możliwości:

– Przeniesienie opłaty startowej na przyszłoroczną edycję Ultramaratonu Babia Góra. Zawody planujemy tradycyjnie na drugi weekend czerwca, czyli 12 czerwca 2021 r. 100 % tegorocznej opłaty startowej zawodnik otrzyma w formie voucheru na swoje konto na platformie B4SPORT. Voucher będzie można wykorzystać na dowolny bieg Ultramaratonu Babia Góra 2021. Decyzję należy podjąć do 15 lipca 2020 r. Jak można przenieść opłatę na przyszłoroczną edycję zawodów opisujemy w końcowej części tego komunikatu.

– Przepisanie opłaty startowej na innego zawodnika. Przepisanie opłaty będzie możliwe do 15 lipca 2020 r. Należy nam przysłać na e-maila ([email protected]) następujące dane osoby na którą opłata ma być przekazana: imię i nazwisko, datę urodzenia, e-mail, miejscowość, numer telefonu, numer telefonu ICE (numer telefonu osoby bliskiej do kontaktu w razie wypadku), klub. Za przepisanie pakietu startowego nie pobieramy żadnych opłat.

– Zwrot 80% wpłaconej kwoty. Zwrot zostanie dokonany na wskazane przez zawodnika konto (numer rachunku należy przysłać na adres e-mail: [email protected]). W tytule e-maila prosimy wpisać: ZWROT OPŁATY. Decyzję należy podjąć do 15 lipca 2020 r. Proces przesyłania zwrotów rozpoczniemy po uruchomieniu zapisów na Ultramaraton Babia Góra 2021, czyli prawdopodobnie w terminie wrześniowo-październikowym. Zwroty zostaną dokonane w terminie 180 dni (zgodnie z ustawą z dnia 2 marca 2020 r.).

Ultramaraton Babia Góra, podobnie jak Festiwal Biegów Alpejskich, organizujemy przede wszystkim z opłat startowych. Nasze wydarzenia, jak wiecie, nie są imprezami masowymi. Mamy mały limit uczestników, ponieważ wynika to z organizacji zawodów na terenie Babiogórskiego Parku Narodowego. Wsparcie od sponsorów mamy w formie barterowej, a koszty organizacji zawodów w Zawoi oraz na Babiej Górze są bardzo wysokie. Jedyne wsparcie finansowe, które otrzymujemy pochodzi od Gminy Zawoja. W zeszłym roku na wydarzenia przez nas organizowane otrzymaliśmy od Gminy Zawoja kwotę 1000 zł, po 500 zł na każde z wydarzeń. W tym roku możemy dostać analogiczne wsparcie lub – ze względu na trudną sytuację związaną z covid-19 – wsparcia możemy nie otrzymać. Będziemy bardzo wdzięczni, jeżeli wybierzecie przeniesienie opłaty startowej na przyszłoroczną edycję Ultramaratonu Babia Góra. Ultra Babią organizujemy dla Śp. Lucka i dla Was, miłośników Babiej Góry oraz trudnych biegów z dużą dawką przewyższeń, dlatego bardzo prosimy o zrozumienie i pomoc – jeżeli komuś nie odpowiada termin 8 sierpnia – poprzez wybranie możliwości przeniesienia opłaty na edycję 2021, byśmy mogli jeszcze w przyszłości zorganizować kilka edycji Ultra Babiej.

Jak zrezygnować z biegu w ramach Ultramaratonu Babia Góra 2020 i otrzymać VOUCHER na edycję 2021?

Krok 1. Rezygnacja z biegu poprzez panel B4SPORTONLINE – konto zawodnika

Należy zalogować się na konto na platformie B4SPORTONLINE do profilu uczestnika, a tam w zakładce „Moje wydarzenia” odnaleźć zawody i kliknąć „Rezygnuję”. Jeżeli uczestnik nie posiada jeszcze konta na platformie, należy odnaleźć e-mail z potwierdzeniem rejestracji na zawody, w którym znajduje link umożliwiający założenie konta.

Krok 2. Automatyczne generowanie vouchera na zawody sportowe

Voucher generuje się w momencie rezygnacji z wydarzenia. Uczestnik zostaje poinformowany o otrzymaniu vouchera oraz o jego wartości. Z systemu zostanie również wysyłamy e-mail potwierdzający rezygnację i otrzymanie vouchera.

Krok 3. Sprawdzenie statusu przyznania vouchera na zawody sportowe

W profilu uczestnika została dodana nowa zakładka „Vouchery”, gdzie można sprawdzić ich dostępność, wartość oraz na jakich zawodach mogą zostać wykorzystane. Także tutaj jest podany KOD NA VOUCHER, który należy użyć przy rejestracji na kolejne zawody.

Fot. Dominika Rakszewska