Trening biegowy przed Ultramaratonem Babia Góra 2020

Od 12 maja 2020 r. przyjmujemy zgłoszenia na nowy termin treningu biegowego z Romanem Fickiem po trasach Ultramaratonu Babia Góra, który jest zaplanowany na weekend 17-19 lipca 2020 r. Harmonogram treningu pozostaje analogiczny jak wydarzenia, które było zaplanowane na weekend 8-10 maja 2020 r.

PROGRAM

PIĄTEK (17 lipca 2020 r.) – wybiegnięcie na Babią Górę na zachód słońca – ok. 20:00

TRASA: Schronisko PTTK Markowe Szczawiny – Przełęcz Brona – Diablak – Przełęcz Brona – Schronisko PTTK Markowe Szczawiny

Długość trasy: 6 km
Przewyższenie: +540 m/-540 m

SOBOTA (18 lipca 2020 r.) – start godz. 9:00

Trasa: Schronisko PTTK Markowe Szczawiny – czarny szlak do Sulowej Cyrhli – niebieski szlak do Policznego – parking przy dolnej stacji kolejki na Mosorny Groń – Mosorny Groń – Cyl Hali Śmietanowej – czerwony szlak na Przełęcz Krowiarki – niebieski szlak do Szkolnikowych Rozstai – Perć Przyrodników – Diablak – Przełęcz Brona – Żywieckie Rozstaje – Przełęcz Jałowiecka – Pod Baranim Groniem – Fickowe Rozstaje – Schronisko PTTK Markowe Szczawiny

Długość trasy: 34 km
Przewyższenie: +2300 m/-2300 m

Na parkingu przy dolnej stacji kolejki na Mosorny Groń mogą dołączyć do grupy osoby, które nie będą nocować w Schronisku w Markowych Szczawinach. Planowana godzina spotkania to 9:30.

NIEDZIELA (19 lipca 2020 r.) – start godz. 9:00

Schronisko PTTK Markowe Szczawiny – Perć Akademików – Diablak – Stańcowa – Diablak – Przełęcz Brona – Schronisko PTTK Markowe Szczawiny

Długość trasy: 14,5 km
Przewyższenie: +1400 m/-1400 m

Ostateczna wersja tras będzie zależna od panujących warunków pogodowych.

W sobotę o godz. 20:00 wyruszymy z Romanem Fickiem w biegową opowieść przez Łuk Karpat i 6xBabią. Prelekcja Romana odbędzie się w Schronisku PTTK Markowe Szczawiny.

Wszystkie treningi będą rozpoczynać się spod Schroniska PTTK Markowe Szczawiny. Osobom zainteresowanym wspólnym bieganiem przez cały weekend polecamy rezerwację noclegów w Schronisku PTTK Markowe Szczawiny (http://markoweszczawiny.pttk.pl/). Noclegi każdy rezerwuje sobie indywidualnie.

Każdy uczestnik treningu zobowiązany jest do zakupu biletu wstępu na teren Babiogórskiego Parku Narodowego.

Za uczestnictwo w treningu nie pobieramy opłat.

Ilość uczestników: 30 osób.

Osoby zainteresowane udziałem w treningu prosimy o przysłanie zgłoszenia na adres [email protected]. W zgłoszeniu prosimy podać następujące informacje:
– imię i nazwisko
– numer telefonu
– dni treningu w których chce się uczestniczyć (np. sobota i niedziela)

Ze względu na obowiązujące obostrzenia i zakazy nie mamy aktualnie pewności, że 8 sierpnia 2020 r. lub 19 września 2020 r. uda nam się zorganizować tegoroczną edycję Ultramaratonu Babia Góra, w związku z tym rezygnujemy z wcześniejszego wymogu, że trening jest skierowany głównie dla uczestników tegorocznego Ultramaratonu Babia Góra. Zapraszamy na trening wszystkich biegających pasjonatów Babiej Góry. Mamy nadzieję, że w lipcu trening uda się nam już zorganizować.

 

04.05.2020

Trening biegowy z Romanem Fickiem po trasach Ultra Babiej oraz prelekcję jesteśmy zmuszeni przenieść na termin późniejszy. Na ten moment proponujemy weekend 17-19 lipca 2020 r. Osoby, które dokonały zgłoszenia na termin 8-10 maja, prosimy o przysłanie drogą mailową informacji czy jesteście zainteresowani udziałem w treningu w lipcowym terminie. Program treningu pozostaje analogiczny. Na informacje czekamy do 11 maja 2020 r. pod adresem: [email protected]. W tytule maila prosimy wpisać: Trening.

Jeżeli zwolnią się miejsca to od 12 maja będziemy przyjmować zgłoszenia od pozostałych osób.