Śmieci z Babiej Góry zabieramy ze sobą!

18 listopada 2018 r. zapraszamy na sprzątanie szlaków turystycznych na Babiej Górze. Spotykamy się o godz. 9:00 na parkingu obok budynku Centrum Górskiego Korona Ziemi w Zawoi. Podzielimy się na kilka małych grup i przejdziemy szlaki prowadzące na Babią Górę zbierając po drodze napotkane śmieci. Zapewniamy rękawice oraz worki na śmieci.

Osoby zdecydowane na niedzielne sprzątanie szlaków Babiej Góry prosimy o zgłoszenie swojego udziału drogą mailową na adres: [email protected]. W tytule maila prosimy wpisać: „Sprzątamy Babią Górę”, a w treści maila prosimy o podanie imienia i nazwiska oraz numeru telefonu. Na zgłoszenia czekamy do piątku do godz. 10:00.

Dbajmy o czyste szlaki i znośmy ze sobą z Babiej Góry to co na nią zabieramy!

Do zobaczenia w Zawoi 🙂

17 listopada: Informujemy, że w niedzielę ma być słonecznie, ale wietrznie (zwłaszcza na grani i szczycie) i będą minusowe temperatury. Prosimy o odpowiedni ubiór oraz o zabranie ze sobą termosu z ciepłym napojem 🙂 Zamieszczamy zdjęcie prognozy pogody na szczyt.

 

19 listopada: Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim osobom, które w dniu wczorajszym znalazły czas i chęci na przejście kilku szlaków Babiej Góry w poszukiwaniu śmieci. W okolicach szczytu zalegała już niska warstwa śniegu, ale mimo to można było odnaleźć plastikowe butelki po napojach, puszki i inne różności śmieciowe. Najgorsza statystyka jest ze szlaku żółtego (Perć Akademików), bo na ok. 1 kilometrze trasy zebraliśmy ok. 30 litrów śmieci … Śmieci z Babiej Góry zabieramy ze sobą!