Letnie biegi na Babiej Górze!

W pierwszy weekend sierpnia, tradycyjnie już od kilku lat, zapraszamy na letnie biegi górskie na Babiej Górze. 

W tym roku w dniach 6-7 sierpnia organizujemy 3 biegi górskie:

🔹 11. Chaszczok-Bieg na Babią Górę – 6 sierpnia 2022 r.

🔹 Letni Bieg Wschodzącego Słońca – 7 sierpnia 2022 r.

🔹 2xDiablak SALCO SKYRACE® – 7 sierpnia 2022 r.

W ciągu 2 dni można wbiegnąć na szczyt Królowej Beskidów 1, 2, 3 lub nawet 4 razy!

 

 

Najważniejsze informacje o poszczególnych biegach:

11. Chaszczok-Bieg na Babią Górę

🔹 Dystans: 8 km

🔹 Przewyższenie: +1100 m/-80 m

🔹 Miejsce startu: Zawoja Policzne

🔹 Trasa: niebieski szlak turystyczny – czarny szlak turystyczny – Schronisko PTTK Markowe Szczawiny – żółty szlak turystyczny – Skręt Ratowników – Perć Akademików – szczyt Babiej Góry

🔹 Meta: Diablak – szczyt Babiej Góry

Trasa Chaszczoka-Biegu na Babią Górę to kwintesencja biegu górskiego. Oprócz przekroczenia drogi asfaltowej w Zawoi, Uczestnicy biegną  tylko i wyłącznie po malowniczych szlakach Babiogórskiego Parku Narodowego, a przysłowiową wisienką na torcie jest dotarcie na metę biegu żółtym szlakiem turystycznym prowadzącym przez Perć Akademików!

 

 

Letni Bieg Wschodzącego Słońca

🔹 Przewyższenie: +850 m

🔹 Dystans: 4,7 km

🔹 Miejsce startu: Polana Stańcowa w Lipnicy Wielkiej

🔹 Meta: Diablak – szczyt Babiej Góry

Trasa Letniego Biegu Wschodzącego Słońca jest poprowadzona zielonym szlakiem turystycznym po niezwykle urokliwym, południowym stoku Babiej Góry, z którego rozpościera się przepiękny widok na Tatry.

Sponsorem Głównym Letniego Biegu Wschodzącego Słońca jest marka PETZL – jeden z najbardziej znanych producentów w świecie wspinaczkowym oraz w segmencie oświetlenia. AMC Petzl Polska jest fundatorem nagród dla najszybszych Zawodniczek i Zawodników w kategorii OPEN oraz w kategoriach wiekowych.

 

 

2xDiablak SALCO SKYRACE®

🔹 Dystans: 22 km

🔹 Przewyższenie: +1900 m/-1900 m

🔹 Miejsce startu: Polana Stańcowa w Lipnicy Wielkiej

🔹 Trasa: Stańcowa – Babia Góra – Przełęcz Brona – Schronisko PTTK Markowe Szczawiny – Zawoja Markowa – niebieski szlak turystyczny – czarny szlak turystyczny – Schronisko PTTK Markowe Szczawiny – Skręt Ratowników – Perć Akademików – Babia Góra – Stańcowa

🔹 Meta: Polana Stańcowa w Lipnicy Wielkiej

 

 

Sponsorem Tytularnym biegu 2xDiablak SkyRace® jest polska marka SALCO.

SALCO to polska rodzinna firma, w której telefony odbiera Pani Jola, w biurze rządzi Kasia, w laboratorium działa Maciek, Asia i Monika. Za produkcję odpowiada Tomek, za magazyn Arek, a towar dowozi na czas Mariusz. Z większymi odbiorcami porozmawia Michał, a recepturami produktów opiekuje się Aga. Z boczku patrzy na wszystko Marcin, który biega na Babiej Górze. I dlatego właśnie wspólnie z SALCO postanowiliśmy zadbać o dobre nastroje na trasie zawodów 2xDiablak SALCO SKYRACE®.

Trasa biegu 2xDiablak SALCO SKYRACE® jest trasą skyrunningową i posiada certyfikat International Skyrunning Federation.

 

 

Biegi typu vertical, czyli 11. Chaszczok – Bieg na Babią Górę oraz Letni Bieg Wschodzącego Słońca będą rozgrywane w randze Pucharu Polski Skyrunning.

ZAPISY I OPŁATY

Zapisy na wszystkie biegi potrwają do 22 lipca 2022 r. lub do wcześniejszego wyczerpania limitu uczestników. Do 22 lipca przyjmowane także będą opłaty za start.

Informacje o wszystkich powyższych biegach znajdują się na stronie www.biegnababia.pl