GRIVEL Ultra Babia Virtual Challenge – 13 czerwca 2020

Z wiadomych przyczyn 13 czerwca 2020 r. nie możemy zorganizować 7. Ultramaratonu Babia Góra w wersji klasycznej, ale – tak jak obiecaliśmy – nie pozwolimy Wam tego dnia odpoczywać, a właściwie to możecie odpoczywać, ale oczywiście spędzając ten dzień aktywnie 😊.

Wszystkich miłośników biegów górskich zapraszamy serdecznie na wirtualną rywalizację GRIVEL Ultra Babia Virtual Challenge 😊. Do wyboru oferujemy 2 rywalizacje: na przewyższenie „w górę” lub na dystans. Wybór należy do Was 😊.

 

REGULAMIN

DATA RYWALIZACJI

Rywalizacja odbędzie się 13 czerwca 2020 r.

 

MIEJSCE RYWALIZACJI

Dowolne, czyli np. Wasze codzienne tereny biegowe.

UWAGA: Z rywalizacji wyłączony jest teren Babiogórskiego Parku Narodowego oraz teren  Nadleśnictwa Nowy Targ, po którym przebiegają trasy Ultramaratonu Babia Góra (fragmenty tras przebiegające poza szlakami turystycznymi). Na Babiej Górze rywalizujemy tylko w realnych zawodach 😊.

 

LIMIT CZASU

Limit czasu: 10 godzin.

Jest to maksymalny czas, ale nie musi być całkowicie wykorzystany. Jeżeli dla kogoś jest to zbyt długi czas na rywalizację to można zakończyć swój bieg np. po 6 godz. Można pewien czas (więcej niż na klasycznych zawodach 😊) spędzić miło i przyjemnie w „indywidualnym punkcie regeneracyjno-odżywczym” odpoczywając np. na łące lub w lesie 😊.

 

CZAS STARTU

Godzinę rozpoczęcia rywalizacji ustala uczestnik. Ważne by start i zakończenie biegu odbyło się 13 czerwca 2020 r. Start biegu rozpoczyna się w momencie włączenia zegarka/aplikacji i kończy się po upływie 10 godzin lub wcześniej, jeżeli uczestnik zdecyduje się zakończyć swój bieg przed upływem limitu czasu 10 godzin. Od momentu startu do momentu zakończenia rywalizacji nie można zatrzymywać swojego urządzenia mierzącego czas. Jeżeli uczestnik zdecyduje się maksymalnie wykorzystać ustalony czas to należy zatrzymać zegarek/aplikację w momencie upływu 10 godz.

WAŻNE: Rywalizujemy i „bawimy” się fair play, więc w czasie trwania swojego biegu nie podjeżdżamy np. samochodem lub rowerem, bądź hulajnogą i nie zatrzymujemy zegarków/aplikacji.

 

WYNIKI I ZASADY KLASYFIKACJI

Mimo, że każdy uczestnik będzie startował indywidualnie to zapewnimy wyniki rywalizacji.

W ramach GRIVEL Ultra Babia Virtual Challenge prowadzone będą 2 rywalizacje:

– na pokonane przewyższenie „w górę”;

– na pokonanie dystansu.

W rywalizacji na pokonanie przewyższenia „w górę” do wyników będzie zaliczona suma przewyższenia pokonanego tylko „w górę”. Zawodnicy będą umieszczani na liście wyników według największej ilości pokonanego przewyższenia „w górę”. Przykład: jeżeli jeden z uczestników pokona +3500 m w czasie 10 godz. , a drugi +4200 m w czasie 8 godz. to w rywalizacji zwycięża ten, który pokonał +4200 m.

W rywalizacji na pokonanie dystansu liczą się przebiegnięte kilometry. Zawodnicy będą umieszczani na liście wyników według największej ilości pokonanego dystansu. Przykład: jeżeli jeden z uczestników pokona 70 km w czasie 10 godz. , a drugi 80 km w czasie 8 godz. to w rywalizacji zwycięża ten, który pokonał 80 km.

Tabela wyników generowana będzie na podstawie przesłanych danych z zegarka lub aplikacji do pomiaru aktywności fizycznej. Dowód ukończenia w postaci pliku gpx lub zdjęcia (zrzut z wynikiem aktywności) uczestnik dostarcza za pomocą swojego profilu na platformie B4SPORTONLINE, a ten, jeżeli spełnia wszystkie wymagania, automatycznie zostaje przetworzony i przesłany w formie wyniku na platformę WYNIKI.B4SPORT. Wyniki z aktywności przesłane w formie obrazu będą widoczne w tabeli dopiero po zatwierdzeniu ich przez administratora.

Informacje:

  • Jak dodać wynik? > link
  • Jak pobrać plik gpx? > link

Wynik swojego biegu będzie można przesłać do swojego profilu do 15 czerwca włącznie. Oficjalne wyniki rywalizacji ogłosimy 16 czerwca 2020 r.

 

WYNIKI:

GRIVEL Ultra Babia Virtual Challenge – dystans >link

GRIVEL Ultra Babia Virtual Challenge – przewyższenie+ >link

 

CERTYFIKAT

W wynikach na stronie B4SPORT (link) każdy uczestnik rywalizacji GRIVEL Ultra Babia Virtual Challenge może pobrać certyfikat ukończenia zawodów. Certyfikat jest widoczny w indywidualnym wyniku po kliknięciu w swoje imię i nazwisko.

 

NAGRODY

Nagrodzone zostaną 3 najlepsze wyniki z podziałem na kategorię Kobiet i Mężczyzn w dwóch prowadzonych rywalizacjach.

OPEN KOBIET I MĘŻCZYZN

1. miejsce: plecak GRIVEL Mountain Runner Light (Mężczyźni) i plecak GRIVEL Mountain Runner Slim (Kobiety), chusta wielofunkcyjna marki Grivel, chusta wielofunkcyjna Ultramaratonu Babia Góra;

2. miejsce: pakiet odżywczy THIS1, chusta wielofunkcyjna Ultramaratonu Babia Góra;

3. miejsce: voucher zakupowy SALCO na kwotę 100 zł.

Wśród wszystkich osób uczestniczących w rywalizacji zostaną rozlosowane 4 zestawy upominków zawierające chustę wielofunkcyjną oraz torbę płócienną Ultramaratonu Babia Góra.

Nagrody zostaną przesłane w ciągu 2 tygodni od zakończenia rywalizacji.

 

 

ZGŁOSZENIA

Zgłoszenia do rywalizacji GRIVEL Ultra Babia Virtual Challenge rozpoczną się 25 maja 2020 r. o godz. 20:06 i potrwają do 12 czerwca 2020 r. W rywalizacji mogą brać udział osoby, które ukończyły 18 lat.

Link do rejestracji:

https://b4sportonline.pl/Ultra_Babia/zapisy_na_wirtualny_ultramaraton_babia_gora

Lista uczestników:

https://b4sportonline.pl/Ultra_Babia/lista_uczestnikow_wirtualny_ultramaraton_babia_gora/3481

 

OPŁATA

Dla wszystkich uczestników 7. Ultramaratonu Babia Góra, którzy do dnia 22 maja 2020 r. opłacili start w tegorocznej edycji zawodów, rywalizacja w GRIVEL Ultra Babia Virtual Challenge jest bez opłat. Osoby zainteresowane rywalizacją z opłaconym startem w 7. Ultramaratonie Babia Góra prosimy o zgłoszenie swojego udziału przez formularz zapisów na GRIVEL Ultra Babia Virtual Challenge. W etapie PŁATNOŚĆ prosimy wybrać PRZELEW – jest to tylko wybór na potrzeby zakończenia procesu rejestracji. Po zakończeniu rejestracji prosimy nie dokonywać przelewu.

Rywalizacja jest otwarta także dla osób, które nie mają opłaconego startu w 7.Ultramaratonie Babia Góra, więc zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane tego typu rywalizacją. Koszt udziału w GRIVEL Ultra Babia Virtual Challenge wynosi 16 zł.

Opłatę można zrealizować poprzez system płatności Blue Media lub przelewem tradycyjnym.

Dane do przelewu:

“Kozica” Fundacja Biegów Górskich
Ul. Rakowicka 1, 31-511 Kraków
Nr rachunku: 06 1020 2892 0000 5102 0715 9868
Kod BIC (Swift): BPKOPLPW

W tytule przelewu prosimy wpisać imię i nazwisko oraz numer płatności wygenerowanej podczas zapisów.

WAŻNE: Dla uczestników 7. Ultramaratonu Babia Góra, którzy mają opłacony start w tegorocznej edycji zawodów, rywalizacja w GRIVEL Ultra Babia Virtual Challenge jest pewnego rodzaju namiastką rywalizacji na dzień, w którym były zaplanowane realne zawody. Organizujemy to co możemy i to co jest bezpieczne w tym trudnym dla wszystkich czasie. Cały czas mamy nadzieję, że realne zawody uda się bezpiecznie zorganizować w tym roku w jednym z zaproponowanych przez nas terminów: 8 sierpnia 2020 r. lub 19 września 2020 r. Jednocześnie przypominamy, że nowe terminy realnych zawodów potwierdzimy Wam jak tylko uzyskamy zgodę Dyrektora Babiogórskiego Parku Narodowego. Wówczas także podamy możliwości dotyczące przepisania pakietu startowego lub zwrotu opłaty w przypadku, jeżeli komuś nowe terminy nie będą odpowiadały.

 

ZAPEWNIAMY

– wyniki on-line dostępne na: http://wyniki.b4sport.pl/ oraz https://ultrababia.pl/;

– elektroniczny certyfikat ukończenia zawodów;

– nagrody dla najlepszych zawodniczek i zawodników;

– uczestnicy, którzy dokonają opłaty startowej w kwocie 16 zł, otrzymają 10% zniżki na najbliższe, realne zawody Ultramaratonu Babia Góra.

Pamiątkowy numer startowy

 

NA KONIEC

Realny Ultramaraton Babia Góra to następujące biegi:

– Ultramaraton 6xBabia Góra: 100 km (+7800 m/-7800 m)

– Ultramaraton 5xBabia Góra: 88 km (+6800 m/-6800 m)

– Ultramaraton 4xBabia Góra: 75 km (+5700 m/-5700 m)

– Ultramaraton 3xBabia Góra: 70 km (+5000 m/-5000 m)

– Ultramaraton 2xBabia Góra: 56 km (+3800 m/-3800 m)

– Półmaraton 1xBabia Góra: 23,5 km (+1450 m/-1450 m)

Virtualnego challengu z kilku względów oczywiście nie można porównać do realnych zawodów na Babiej Górze, ale mimo wszystko jesteśmy ciekawi komu 13 czerwca uda się pokonać największą ilość przewyższenia „+” i jaki to będzie wynik 😊.

Na zakończenie przytoczymy naszą „klasykę”. Od lat piszemy, że Ultramaraton 6xBabia Góra nie jest rywalizacją z innymi zawodnikami, że to przede wszystkim rywalizacja z limitem czasu! Teraz te słowa w indywidualnej rywalizacji 13 czerwca będą dotyczyć każdego. Trzeba biec, bo inaczej czas nas prześcignie! Zatem biegajmy i trenujmy, bo 13 czerwca czas nas pokona 😊.

Fot. Krzysztof Nagacz