Ultramaraton Babia Góra 2020 – potwierdzenie nowego terminu!

Drogie Uczestniczki i Uczestnicy 7. Ultramaratonu Babia Góra.

W dniu dzisiejszym (tj. 17 czerwca 2020 r.) otrzymaliśmy od Dyrekcji Babiogórskiego Parku Narodowego zgodę na przeprowadzenie 7. Ultramaratonu Babia Góra w dniu 8 sierpnia 2020 r.  Mamy nadzieję, że w tym terminie będziemy mogli bezpiecznie zorganizować zawody.

W najbliższych dniach opublikujemy informacje dotyczące możliwości przepisania pakietu startowego lub zwrotu opłaty w przypadku, jeżeli komuś nowy termin wydarzenia nie odpowiada. Komunikat opublikujemy na stronie biegu oraz prześlemy e-maila ze szczegółowymi informacjami.

 

05.05.2020

Drogie Uczestniczki i Uczestnicy 7. Ultramaratonu Babia Góra.

Z ogromną przykrością informujemy, że tegoroczna edycja Ultra Babiej, która zaplanowana była tradycyjnie na drugi weekend czerwca, z wiadomych przyczyn niestety nie odbędzie się 13 czerwca. Od kilku lat los rzuca nam na drogę różne „wiatrołomy”, ale cały czas walczymy o Ultra Babią. Tego ostatniego „wiatrołomu” teraz niestety nie pokonamy, ale jeszcze się nie poddajemy.

Postanowiliśmy przenieść termin 7. Ultramaratonu Babia Góra na 8 sierpnia 2020 r. Jeżeli w tym terminie również nie będzie możliwości bezpiecznego zorganizowania zawodów to bierzemy jeszcze pod uwagę późniejszy termin – 19 września 2020 r.

Nowe terminy potwierdzimy jak tylko uzyskamy zgodę Dyrektora Babiogórskiego Parku Narodowego. Wówczas także podamy możliwości dotyczące przepisania pakietu startowego lub zwrotu opłaty w przypadku, jeżeli komuś nowe terminy nie będą odpowiadały. Komunikat opublikujemy na stronie biegu, w wydarzeniu oraz prześlemy e-maila z informacjami.

Na koniec mamy jeszcze jedną wiadomość. To, że 13 czerwca nie rozegramy w Zawoi i na Babiej Górze zawodów, nie oznacza wcale, że tego dnia nie będziecie mieli możliwości rywalizacji . 13 czerwca chętne osoby będą mogły wystartować w zawodach indywidualnie na swoich codziennych terenach biegowych. Do wyboru będzie możliwość pokonania największej ilości przewyższenia lub też najdłuższego dystansu. W rywalizacji uwzględnimy podział na kategorię Kobiet i Mężczyzn. Szczegóły podamy Wam wkrótce, także w tym trudnym dla nas wszystkich czasie, nie zapominajcie o bieganiu i czerpaniu z tego przyjemności.

 

15.04.2020

Obiecaliśmy w połowie kwietnia przekazać dalszą decyzję o Ultramaratonie Babia Góra 2020.

Na ten moment nie przenosimy tegorocznej edycji Ultra Babiej na inny termin. Postanowiliśmy jeszcze poczekać z decyzją do 11 maja.

Osoby zapisane na trening biegowy z Romanem Fickiem po trasach Ultramaratonu Babia Góra informujemy, że 4 maja podejmiemy decyzję dotyczącą treningu.

 

13.03.2020

Zostały nam 3 miesiące do terminu tegorocznej edycji Ultramaratonu Babia Góra. Może to jest wystarczająco sporo czasu by obecna sytuacja została opanowana … Na ten moment chcemy wierzyć, że Ultra Babią uda się za 3 miesiące bezpiecznie zorganizować. Nie chcemy teraz podejmować decyzji o odwołaniu lub przeniesieniu biegu na inny termin, bo z czasem może okazać się, że decyzja została podjęta zbyt pośpiesznie. Bardzo wiele wydarzeń zostało już przeniesionych na jesienne weekendy i zapewne już w jeden weekend macie terminy 2 lub więcej biegów. Zdecydowaliśmy się przez najbliższy miesiąc dalej kontynuować przygotowania do tegorocznego Ultramaratonu Babia Góra. W połowie kwietnia podejmiemy dalsze decyzje.

Fot. Dominika Rakszewska