Regatta Ultra Sky Marathon Babia Góra – 10 czerwca 2017 r.

Babia Góra to jedna z najbardziej magicznych gór w Polsce.  Często bywa niedostępna. Tam może Cię spotkać wszystko … deszcz, śnieg i zwalający z nóg wiatr.

 

Regatta-Ultra Sky Marathon Babia Góra – 11 czerwca 2016 – relacja from Chaszczok on Vimeo.

 

Regatta Ultra Sky Marathon 6xBabia Góra

To jedyny w Polsce, którego nikt nie ukończył. Najdłuższy i najtrudniejszy z biegów. Przebiegnięcie tego biegu w limicie czasu to wyzwanie tylko dla najlepszych i najbardziej doświadczonych zawodników. 6xBabia Góra (za każdym razem inną drogą) Ponad 100 km, ok. 8000 m przewyższenia, często poza trasami przez rowy strumienie, skały, łańcuchy, klamry. Limit czasu -  17 godzin (ok. 6 km/h). Jest też możliwość skończenia biegu po 5xBabia (również w  czasie 17 h), czyli 14 km mniej do przebycia i aż o 1050 m mniej przewyższenia oraz po 4xBabia.

 

Regatta Ultra Sky Marathon 3xBabia Góra

To również ciężki i bardzo trudny technicznie bieg, 3xBabia Góra (za każdym razem inną drogą), 70 km i 5500 m przewyższenia. Często poza trasami przez rowy, strumienie. Limit czasu -  17 godzin  (ok. 5,4 km/h). Nie ominą Was najciekawsze fragmenty trasy 6xB (rzeka, odcinki poza trasami, Perć Akademików). To również ciężki i bardzo trudny technicznie bieg. Jeszcze żaden zawodnik nie pokonał tego dystansu w czasie krótszym niż 11 h. Często biegi nawet 100 km są kończone przez najlepszych w czasie znacznie poniżej 10 h. Tutaj mimo znacznie krótszego dystansu jest na razie daleko poza zasięgiem.

 

Regatta Sky Marathon Babia Góra

Dystans maratoński w trudnym technicznie terenie. Do pokonania 42,5 km i 3000 m przewyższenia. Na początek Perć Akademików, a potem po słowackiej stronie rowy, strumienie, wiatrołomy. Limit czasu -  10 godzin ( 4,25 km/h).

 

Regatta 1/2 Sky Marathon Babia Góra

Dystans zbliżony do półmaratonu – 23,5 km i ok 1450 m w pionie. To bieg trudny technicznie, ale nie tak niebezpieczny jak 3 pierwsze. Strome podbiegi, ale bez łańcuchów i klamer. Zbiegi trudne, ale bez wiatrołomów, strumieni (nie biega się wzdłuż rzek, jedynie w poprzek) itp. Do przetarcia dla tych , którzy nie są przekonani czy bieganie w organizowanych przez nas biegach wytrzymają… i będą to dobrze wspominać. Limit czasu -  6 godzin (ok. 4 km/h).

 

Regatta-Ultra Sky Marathon Babia Góra 2016 from Chaszczok on Vimeo.